Gürcistan & Azerbaycan Turu Tiflis - İstanbul Tiflis, Gence, Şeki, Bakü

GÜRCİSTAN - AZERBAYCAN TURU

Tiflis - Gence - Şeki - Şamahı - Bakü

1.Day

İstanbul kiss Tiflis

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda 04:15’de buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK378 seferi ile 06:25’de Tiflis’e hareket ediyoruz (2 saat 20 dk). Varış: 09:45. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Tiflis şehir turumuza başlıyoruz. İberia Krallığı döneminde Tiflis’in isim babası olan Kral Vahtang Gogasali tarafından 5. yy’da Kura nehrinin iki yakasında kurulan her yanı tarih kokan, mimari eserler ve anıtlarla dolu başkent Tiflis panoramik şehir turumuzda Sameba Kilisesi, Mtatsminda Kilisesi, Metekhi Kilisesi, Sioni Katedrali, Trinity Katedralleri, eski Tiflis sokakları, Osmanlı Hamamı ve Osmanlı Camisi, Rustaveli Bulvarı, Barış Köprüsü, Nari Kalesi ve Gürcistan’ın Anası, Vernisaj Pazarı panoramik olarak dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Şehri ışıklar içinde görebileceğimiz özgürlük meydanı gezisinin ardından yine Kura nehri kıyısında kurulu nezih Gürcü restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Astoria Hotel vb.

2.Day

Tiflis broken heart Gence broken heart Şeki

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Azerbaycan’a geçmek üzere Kırmızı Köprü Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Gümrük ve pasaport işlemleri sonrası Azerbaycan’ın Gence iline doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda Kale Kapısı, Orta Çağ şair ve düşünürü Nizami Ganjavi Kabri, Şah Abbas Mescidi, medrese, kervansaray, Cevad Han Kabri, Çökek Ortaçağ Hamamı, Sardar Baghi Parkı, Alexander Nevski Ortodoks Kilisesi, Agvan Kilisesi, İmamzade Kompleksi, Eski Pazar ve Alman evleri dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Saat 16:00 civarı hareket ile, yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası tarihi Şeki iline varıyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Marxal Hotel vb.

3.Day

Şeki broken heart Şamahı broken heart Bakü

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Şeki turumuzda Şehir Surları, Kervansaraylar, Şeki Khan Sarayı, Azerbaycan’ın tek hafızlık eğitimi yapan Kur’an kursunun da içinde bulunduğu Cuma Camisi dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından meşhur Şeki ipeği ve Şeki tatlıları alışverişi için serbest zaman sonrası başkent Bakü’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Azerbaycan’da inşa edilen ilk mescid olan Shamahi Camisini ziyaret sonrası yaklaşık 2 saatlik yolculuk ardından otelimize yerleşiyoruz. Azeri kültürünü yakından tanıyacağımız, canlı müzik eşliğinde Şirvanşah Müze Restoranı’nda alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde. 4* Gafgaz Baku City Hotel vb.

4.Day

Bakü kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bakü şehir turumuzda; 1918’de Azerilere yardıma giden Murat Paşa ile orada şehit olan Türk askerlerimiz anısına yapılan Türk Şehitlik Anıtı, yine 1993 yılında Bakü’yü işgal eden Ruslar tarafından katledilen Azerilerin de defnedildiği Şehitler Hiyabanı ve Türkiye’nin yaptırmış olduğu cami, Dağüstü Parkı, Bayrak Meydanı, Bakü eski şehir sokakları, Şehir Surları, Şirvanşahlar Sarayı (14-15. yy.), Kervansaray, Kız Kulesi (UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde), Ateşgâh Mabedi (17. yy.), Yanardağ dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Bakü gezimizin ardından Han Restoran’da alacağımız erken akşam yemeği sonrası dönüş yolculuğumuz için saat 19:30’da havalimanına hareket ediyoruz. THY’nin TK335 seferi ile 22:05’de İstanbul’a uçuyoruz (3 saat 10 dk.). Varış: 00:15 (Ertesi Gün).

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Tiflis - Bakü / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 3 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları otelde ve set-menü akşam yemekleri restoranlarda,
 • Bakü’de Kız Kulesi, Şirvanşahlar Sarayı, Ateşgâh Mabedi, Yanardağ ve Gala Köyü giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Azerbaycan e-vize işlemleri ve hizmet bedeli (30$),
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti,
 • Yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler,
 • 50₺ yurt dışı çıkış harcı,
 • Program dışı talep edilecek turlar,
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş,
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Contact
Address : Atatürk Bulvarı, 423 Sokak No 35/5, 07070 Konyaaltı / Antalya - Turkey
Phone : 0 850 777 0 377...
Fax : +90 242 229 98 99
Email : rezervasyon@hoteladvisor.net
This is the official booking website of Hotels of Turkey. Get the best prices and occasion from www.hotelsofturkey.com.
Call Center