Büyük İspanya Turu Barselona - İstanbul Barselona,Madrid,Toledo,Endülüs

Büyük İspanya Turu

Barselona - Zaragosa - Madrid - Toledo - Kurtuba (Cordoba) - İşbiliyye (Sevilla) - Gırnata (Granada) - Malaga
1.Day

İstanbul kiss Barselona

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" Kontuarı'nda 05:00’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK1853 seferi ile 07:20'de Barselona’ya uçuyoruz. Varış: 10:05. Barselona’ya varışın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarasında fotograf çekilme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic TepesiBarselona LimanıKristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikasıİspanya ve Catalunya MeydanıGaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla CaddesiPort Olimpic görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz. 4* Medinaceli Hotel vb.
2.Day

Barselona broken heart Zaragosa broken heart Madrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Zaragosa’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun sonrası Zaragosa'ya varış ve panaromik şehir turu ve yemek molasının ardından 3,5 saatlik bir kara yolculuğu ile Madrid’e varıyoruz. Varışta kısa bir şehir turu sonrası akşam yemeği ve konaklama Madrid otelimizde. 4* Rafael Hoteles Atocha vb.
3.Day

Madrid broken heart

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız tam gün Madrid turunda Mayor Meydanı, Kraliyet Sarayı, Retiro Parkı, Don Kişot ve Cervantes Anıtı, duvarları gravürler ile bezeli İspanya Meydanı, Gran Via Caddesi, Atocha Tren İstasyonu, Sibeles ve Neptun Çeşmeleri, boğa güreşinin doğum yeri sayılan Ventas Arenası, Castellana Caddesi, Santiago Bernabeu Stadyumu, Puertla Del Sol (Güneş Kapısı) ve Cristof Colomb Meydanı görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Rafael Hoteles Atocha vb.
4.Day

Madrid broken heart Toledo broken heart Cordoba

Kahvaltıdan sonra otobüsle UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİNDE yer alan Damasquinos (Şam işi) altın el işçiliğinin de yapıldığı Toledo'ya gidiyoruz (Madrid-Toledo 70 km). UNESCO tarafından 1987'den beri tamamı açık hava müzesi kabul edilen Toledo şehri, 1492 senesine kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanları bir arada barış içinde barındırmış ve 16. YY. mimari değerlerini çok iyi korumuştur. Toledo Katedrali (giriş ücreti DAHİL) ve tarihi dar sokaklarını gezip kale mimarisini göreceğimiz Toledo şehir turu sonrası Cordoba’ya hareket ediyoruz (4,5 saat). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Exe Ciudad de Cordoba Hotel vb.
5.Day

Cordoba (Kurtuba) broken heart Sevilla (İşbiliyye)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İslam Mimarisi'nin ana eserlerinden olan, ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camisi’ni geziyoruz. Ardından Endülüs’ün düşmesi sonucu Müslümanlara yapılan işkencelerde kullanılmış aletlerin sergilendiği İşkence Müzesi'ni gezdikten sonra Sevilla (İşbiliyye)’ya hareket ediyoruz. Sevilla (İşbiliyye) şehir turumuzda; Plaza de Espana (İspanya Meydanı), Maria Luisa ParkıGuadalkivir Nehriİşbiliyye Ulu Camisi iken kiliseye çevrilerek İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Hiralda ve Hıristiyan kralların Müslüman ustalara İslam Sanatı kullanılarak yaptırdığı Alkazar Sarayı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve konaklama Sevilla otelimizde. 4* Silken Al Andalus Hotel vb.

6.Day

Sevilla (İşbiliyye) broken heart Granada (Gırnata)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Gezimizin ardından Granada’ya hareket ediyoruz. Varışta Nasiri Sultanları'nın her yeri sanat ve tarih kokan Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri'ni içimiz burkularak geziyoruz. Ardından Albayzin gezisi ve Albayzin Tepesi'nden Elhamra Sarayı'nın güzelliklerini seyri müteakip; serbest zaman sonrası, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4* Sercotel Gran Hotel La Luna vb.

7.Day

Granada (Gırnata) broken heart Malaga kiss İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Malaga'ya hareket ediyoruz (130 km). Varışta Gibral Faro Tepesi'nden şehir manzarasının seyrini müteakip otobüsle kısa bir şehir turu sonrası Malaga Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerini müteakip, THY’nin TK1306 seferi ile 13:10’da İstanbul'a uçuş. Varış 18:20.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul / Barselona - Malaga / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri,
 • 6 gece 4* kalitesinde otellerde konaklama,
 • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri (Otellerde yeterli sayıda misafir olmadığı taktirde set menü olarak verilir),
 • La Sagrada Familia Bazilikası, Toledo Katedrali, Sevilla Katedrali (Eski İşbiliyye Ulu Camisi), Alkazar Sarayı, Kurtuba (Cordoba) Ulu Camisi, İşkence Müzesi, Elhamra Sarayı ve Cennet-ül Arif Bahçeleri giriş ücretleri,
 • Programda adı geçen tüm transferler,
 • Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Seyahat sigortası,
 • Tüm yurt dışı yerel vergiler ve Türkiye KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vizesi ve hizmet bedeli:kişi başı 106USD vize başvuru merkezine ödenen ücret + 5TL SMS bedeli +(istenirse) pasaport kargo ücreti + (istenirse) 35EUR Vize danışmanlık hizmet bedeli (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.)
 • Diğer şehirlerden İstanbul'a iç hat bağlantı uçuşu ücreti
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan su ve kapalı içecekler
 • 50TL yurt dışı çıkış harcı
 • Program dışı talep edilecek turlar
 • Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Bir başka organizasyonda buluşmak üzere…

Contact
Address : Atatürk Bulvarı, 423 Sokak No 35/5, 07070 Konyaaltı / Antalya - Turkey
Phone : 0 850 777 0 377...
Fax : +90 242 229 98 99
Email : rezervasyon@hoteladvisor.net
This is the official booking website of Hotels of Turkey. Get the best prices and occasion from www.hotelsofturkey.com.
Call Center